Informácie k celoplošnému testovaniu na Juhu

Intenzívne sa pripravujeme na prvé kolo celoplošného testovania, ktoré nás čaká túto sobotu (31.10.2020) a nedeľu (1.11.2020) v čase od 7:00-22:00 hod.

Všetky miesta sme si už prešli a skontrolovali s armádou ako aj s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva. Vzhľadom k vyvíjajúcej sa situácií ohľadne nedostatku zdravotníckeho personálu, sa ich počet môže ešte zmeniť. Nateraz to však vyzerá tak, že budeme mať k dispozícii 7 odberových miest a 14 stanovíšť. Doposiaľ schválené odberové miesta armádou a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Mestskej časti Košice – Juh:

 • Základná škola Požiarnická, 2 stanovištia
 • Základná škola Staničná, 1 stanovište
 • Základná škola Užhorodská 39, 2 stanovištia
 • Stredná odborná škola, Ostrovského, 1 stanovište
 • Hotelová akadémia, Južná trieda, 2 stanovištia
 • Kasárne/Kulturpark, Kukučínova, 4 stanovištia
 • Tréningová hala pri Steel Aréne, vstup zo Žižkovej, 2 stanovištia.

Mapový podklad: zoznam odberových miest v Mestskej časti Košice – Juh a počet stanovíšť

O zmenách Vás budeme priebežne informovať prostredníctvom webovej a facebookovej stránky.

Chceme sa veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí sa prihlásili na pomoc pri celoštátnom testovaní v našej mestskej časti. Evidujeme každý mail, telefonát aj prihlášku. Niektorých sme už stihli obvolať, ostatných ešte obovoláme v najbližších dňoch. Všetky informácie budeme priebežne aktualizovať.

Južania, čaká nás veľká výzva, no spoločnými silami to zvládneme. Ďakujeme za každú pomoc, trpezlivosť a ochotu, veľmi si to vážime.

Viac informácií: https://www.somzodpovedny.sk/

22 Responses to Informácie k celoplošnému testovaniu na Juhu

 1. Dobrý deň, nie v našej mestskej časti sa nebude testovať podľa abecedy, ani podľa ulíc. Môžete prísť na ktorékoľvek odberové miesto v čase od 7:00 -21:30(posledný odber, keďže je potrebné počkať na výsledok). Pekný deň.

 2. Milan píše:

  Bude sa testovať podľa abecedy? Kde zistím priližný čas testovania – priezvisko začína písmenom G.

 3. Dobrý deň, mobilné stanovište, nie je v rámci celoplošného testovania. Je to platené testovanie a táto mobilná jednotka s najväčšou pravdepodobnosťou ani zajtra ani v nedeľu nebude. Na Ostrovského je v rámci celoplošného testovania zriadené odberové miesto von pri telocvični, v prípade nepriaznivého počasia v telocvični. Tehotné ženy a ZŤP by mali byť uprednostňovaní samotnými občanmi (účastníkmi testovania). Treba sa obrátiť na príslušného príslušníka ozbrojených síl, ktorý bude prítomný v každom odberovom mieste a veriť v ľudskosť a ústretovosť občanov.

 4. Elena Rezníková píše:

  Dobrý deň prajem, bola som sa pozrieť na odberné testovacie stanovište Ostravského 1 v Košiciach, keďže to máme najbližšie k bydlisku a videla som, že je tam napísaní „mobilné stanovište“, chcem sa opýtať : Nakoľko manžel má 70 rokov a je ZTP a i napriek tomu sa chce dať testovať je možné aby na mobilné stanovište prišiel autom a bol otestovaný, nakoľko dlhé čakanie v rade nevydrží má problémy s nohami ? Za spätnú informáciu ďakujem.

 5. Dobrý deň, bude drive-in na letisku v Barci, príjazd len od Pereša a výjazd z Barce. Nie sú rozdelené odberné miesta ani podľa ulíc, ani podľa abecedy, ani podľa času. V čase od 7.00 do 21.30(vtedy je posledný odber, lebo sa čaká na výsledky). Pekný deň. A ešte na tú otázku o počte odberových miest: mali sme vytypovaných oveľa viac odberových miest, neschválila ich buď armáda SR alebo RÚVZ. Potom nastal problém s počtom zdravotníkov. Keď nám znížili aj počty stanovíšť v každom odberovom mieste na 1, začali sme si hľadať zdravotníkov po vlastnej línií. Dnes máme 14 stanovíšť. Najhorší nepriateľ je čas, nebolo to jednoduché, do večera sme trávili čas v práci a menili sa veci z hodiny na hodinu. Už len veriť, že cez víkend bude všetko prebiehať hladko, aj keď rady sa určite budú tvoriť všade. Veľa trpezlivosti, ale predovšetkým hlavne veľa zdravia. Pekný deň.

 6. Dobrý deň, áno môžete ísť kľudne do ktorého odberového miesta chcete a kedy Vám to vyhovuje. Pekný deň.

 7. Frederica Hegedus píše:

  Bude drive in testovanie na letisku?
  Ako si nájsť to svoje odberne miesto? Je jedno kde pôjdem, alebo je to rozdelené podľa ulíc, či podľa mena?
  A ešte jedna otázka, prečo je tak málo odberných miest.

 8. Sima píše:

  Dobrý deň, bývam na Juhu, ale nemám tu trvalý pobyt, môžem sa ísť otestovať v čase aký si vyberiem sám?

 9. Dobrý deň, mapa je už zverejnená. Ďakujeme za užitočnú informáciu a podnet. Všetko dobré.

 10. Dobrý deň, onkologickým pacientom sa NEODPORÚČA zúčastniť sa plošného testovania. Odporúča sa dodržiavať i naďalej sociálnu izoláciu. Podľa https://www.somzodpovedny.sk/ testovanie imobilných a onkologických pacientov a ľudí so zníženou imunitou nebude celoplošne vykonávané. Čo sa týka tehotných žien, mali by byť uprednostnené samotnými občanmi.

 11. Dobrý deň, podľa našich dostupných informácií, je drive-in zriadený len na letisku v Barci. Pekný deň.

 12. Martin píše:

  Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, drive-in bude len na letisku v Barci alebo aj niekde inde? Ďakujem

 13. Michaela píše:

  Dobry den, chcem sa opytat, ci budu chori (Onko, diabetici, …) a tehotne uprednostneni, vzhladom na moznost nakazy od druhych??
  Dakujem

 14. Dobrý deň, nie nemusíte ísť podľa abecedy. My sme zatiaľ nezverejnili, ako majú ľudia chodiť na odberové miesta. S najväčšou pravdepodobnosťou ich nebudeme ovplyvňovať a môžu ísť na testovanie kedykoľvek od 7:00 do 22:00 hod. na ktorékoľvek odberové miesto.

 15. Dobrý deň, je smutné nie ste prvá, ktorá hlási, že nemá žiadnu odozvu ak sa registroval na somzodpovedny.sk. Máme zatiaľ dosť administratnívych pracovníkov. Chýbajú nám ešte dobrovoľníci (bez nároku na odmenu), dostávajú len stravné. Ak by ste mali záujem pomôcť ako dobrovoľníčka, boli by sme radi. Môžete sa prihlásiť na milan.kvetko@kosicejuh.sk Pekný deň.

 16. Dobrý deň, drive – in je na letisku Aeroklub Košice – Barca, Čkalovova ul. Informácie iných mestských častí a mesta Košice budú zverejnené v najbližších hodinách. Každý ešte robí čo mu sily stačia, zháňajú sa zdravotníci, dezinfekčný materiál a pod. Pekný deň.

 17. Dobrý deň, áno môžete si vybrať ktorékoľvek miesto, dopĺňame stále počet stanovíšť na odberových miestach. V Kulturpatku by mali byť 4 stanovištia. V priebehu dnešného a zajtrajšieho dňa budeme ešte dopĺňať inormácie na web aj facebook mestskej časti.Pekný deň.

 18. Marián GELTZ píše:

  Musia byť podľa abecedy alebo dá sa výnimka?

 19. Veronika Sokolová píše:

  Dobrý deň,
  chcem sa opýtať, pred 2ma týždňami som sa na stránke somzodpovedny.sk prihlásila ako dobrovoľník /nie zdravotník/ na celoplošné testovanie. Udala som tiež oblasť Košice – Juh. Ale nedostala som spätnú väzbu. Preto píšem Vám s otázkou, či je dostatok dobrovoľníkov nezdravotníkov na toto testovanie tento víkend. Lebo ak áno, prihlásila by som sa na inú mestskú časť. Ďakujem.

 20. beata szabadkaiova píše:

  Chcem byť testovaný z môjho auta kde to bude mozne

 21. Rastislav píše:

  Dobry den,
  Ak byvam na Železnikoch mozem sa ist otestovat na ktorekoľvek miesto z tychto uvedenych pre Kosice Juh ?
  Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *