Pozvánka na verejné prerokovanie zámeru výstavby Charitného domu na Jarmočnej ulici.

3 Responses to Pozvánka na verejné prerokovanie zámeru výstavby Charitného domu na Jarmočnej ulici.

 1. Natasa Juhasova píše:

  Uplne suhlasim s nazorom p.Jozefa,vyrieste nelegalnu osadu, zabezpecte pokoj a poriadok. To su vase zakladne povinnosti pan primator a pan starosta Juhu.
  Nech si kazda mestska cast zoberie svojich obcanov bez domova podla evidovaneho miesta bydliska a nech sa pani starostovia a pan primator postaraju o tychto ludi.

 2. Dobrý deň pán Jozef, ďakujeme, že Vám problematika výstavby charitného domu v našej mestskej časti nie je ľahostajná a vyjadrujete svoj objektívny názor. Investorom tejto stavby je Arcidiecézna charita a je to projekt mesta Košice. Ale máme za to, aby boli obyvatelia našej MČ informovaní a vyjadrili sa. Aj z toho dôvodu pán starosta zvolal na pondelok verejné prerokovanie. Touto cestou Vás chceme pozvať a povzbudiť k účasti na verejné prerokovanie tejto problematiky 24.6 o 16.30 hod., Budeme radi, keď tento názor budete zdieľať aj s občanmi našej MČ. Pekný deň.

 3. Jozef píše:

  Názor na výstavbu Charitného domu na Jarmočnej ulici v Košiciach
  Charitný dom? Pekná myšlienka. O to viac, keď má pomáhať ľudom slabším, či v núdzi. Háčik je ale v tom, kde má ten charitný dom stáť. Najideálnejšie by bolo, keby bol situovaný pri zákonodarcoch (ľuďoch čo prijímajú a vymýšľajú zákony či nariadenia, no realitu prehliadajú), nech vidia na vlastné oči aká bieda niektorých ľudí postihuje.
  V tomto prípade je poloha charitného domu na Jarmočnej ulici v Košiciach neprípustná aspoň v dvoch smeroch.
  Prvý je pohľad na to, že o pár stoviek metrov je neprispôsobivými občanmi nelegálne zabraná veľká časť záhradkárskej oblasti. Oblasť sa stále zväčšuje, kompetentní nekonajú a ľudia, ktorí si pestovali zeleninu boli nútení túto oblasť opustiť. Doslova boli vyhnaní z pozemkov, za ktoré platili dane, či už ako nájomcovia alebo vlastníci.
  Otázka je: chcete aby sociálne slabí, či ľudia v núdzi stretávali pri vašom charitnom dome ľudí opitých, nafetovaných, ozbrojených… ? Nemyslím si, že je to dobrý príklad. Nehovoriac o tom, že mnohí z budúcich obyvateľov domu pochádza práve z takých pomerov, a ak uvidia peknú záhradkársku oblasť s nejakými prázdnymi búdami isto sa presťahujú tam. Tam môžu aj vypiť.
  Druhý pohľad bol z časti spomenutý. Ľudia v záhradkárskej oblasti a vlastne obyvatelia celého JUHU si pamätajú peknú časť, kde si ľudia skrátili cestu k Hornádu a po hrádzi sa mohli prechádzať, bicyklovať. Dnes sa tam už sotva dá prejsť bez strachu či nebudete okradnutí, zbití, nedaj Boh zabití. Horiace veci, plasty, drevo, holé deti, na ceste ľudské výkaly, bodrel, všade sklo, plno psov, smrad, po podporách hluk, bašavle, a ak to takto pôjde ďalej, môžeme sa obávať aj chorôb.
  Myslíte si, že obyvatelia hlavne blízko dotknutej časti, a vlastne celého Juhu budú s výstavbou súhlasiť? Keď mesto dopustilo hore napísané veci? A v podstate ich stále dopúšťa?
  Nevieme si rady týmto problémom, tak si tu ešte vezmime bezdomovcov, ktorí ak nebudú rešpektovať pravidlá domu budú proste tu v okolí. Na lavičkách, pod stromami, pri ihriskách a proste kade tade. Už teraz ich je tu požehnane, no oni nestoja o pomoc ale o fľašky.
  Najprv treba spraviť poriadok „za koľajnicami“ a až potom riešiť charitný dom do pekného, čistého a rekreačného prostredia, kde majú ľudia možnosť prehodnotiť svoj život!!!!!
  obyvateľ juhu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *